Saptamanal facem o selectie de oferte pentru tine!
Numar de telefon al Agentiei Eximtur
Bine ai venit !
Autentificare   ÃŽnregistrare

Economist cu responsabilitati privind acordarea de suport utilizare softuri operative - Sediul central EXIMTUR, Cluj-Napoca

Descrierea postului Economist cu responsabilitati privind acordarea de suport utilizare softuri operative :

- acorda asistenta colegilor ce desfasoara activitatea de rezervare-vanzare servicii turistice si bilete de avion in ceea ce priveste utilizarea softurilor operative, in special in ceea ce priveste operatiunile financiare;

- acorda asistenta colegilor ce desfasoara activitatea de rezervare-vanzare servicii turistice si bilete de avion in ceea ce priveste aplicarea legislatiei financiar-contabile (mod de intocmire facturi, respectare plafoane de numerar, etc.);

- acorda suport colegilor ce desfasoara activitatea de rezervare-vanzare servicii turistice si bilete de avion pentru anularea facturilor, chitantelor, etc.precum si pentru realizarea altor operatiuni cu drepturi specifice in softurile operative;

- raspunde solicitarilor colegilor ce desfasoara activitatea de rezervare-vanzare servicii turistice si bilete de avion in ceea ce priveste verificarea incasarilor clientilor efectuate prin virament/depunere in cont companie;

Cerinte:

-studii superioare profil economic (in curs sau finalizate);

-cunostinte foarte bune de operare in Excel;

-disponibilitate la program prelungit;

-cunostintele de limba engleza constituie avantaj;

-abilitati de comunicare.

Ce iti oferim:

- un mediu de lucru placut;

- formare profesionala permanenta si suport in construirea unei cariere;

- salariu atractiv, obtinut in conditii transparente;

- tichete de masa, reduceri la vacantele personale;

- oportunitatea de a face parte din echipa unei companii cu experienta de peste 25 de ani.

Te invitam sa-ti depui CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa: travel@eximtur.ro

  • Google+
  • Twitter